Виносний дзвінок для домофона-легко та просто Оставити відгук

Все частіше в квартирах і приватних будинках місце звичайного дверного дзвінка займає нехай навіть і простий, але відеодомофон. Адже набагато приємніше і зручніше не просто знати, що до тебе хтось прийшов, але й відразу побачити, хто саме. Ну і можливість в приватному будинку відкрити хвіртку без необхідності йти до неї через всю ділянку – безцінна.

Однак, незважаючи на очевидні переваги, один невеликий недолік в порівнянні із звичайним класичним дверним дзвінком у домофона все ж таки є. Цей недолік – гучність самого дзвінка. Складно порівнювати можливості мініатюрного динаміка домофона і досить потужного динаміка дзвінка, особливо якщо він ще «радянського» дизайну і працює від 220 вольт. Природно, що дзвінок чути краще, далі, та й бажання відкрити двері він викликає просто непереборне – різкий і досить неприємний звук хочеться припинити якомога швидше, на відміну від досить ненав’язливій мелодії домофона.

Але жарти жартами, а й справді бувають випадки, коли хочеться, щоб домофон дзвонив з потужністю звичайного дверного дзвінка і активніше звертав на себе увагу господаря. Наприклад, коли господарі – люди похилого віку, у яких є деякі проблеми зі слухом. Або просто люблять возитися на городі і, перебуваючи досить далеко від будинку, банально не чують мелодію домофона, навіть якщо її гучність викручені на максимум. Частково цю проблему вирішують домофони, які оснащені модулем Wi-Fi і вміють переадресовувати виклик в додаток, встановлений на мобільному телефоні або планшеті (наприклад, Qualvision QV-IDS4770QW або Qualvision QV-IDS4783SW) . Однак таке рішення не універсальне, так як, коли людина перебуває вдома, телефон не завжди може бути під рукою, він може бути розряджений …

Знову ж люди похилого віку не завжди користуються смартфонами, віддаючи перевагу кнопковим телефонам, а там, самі розумієте, з додатками все складно. Загалом, виникає питання – чи можна продублювати дзвінок домофону на звичайний дверний дзвінок, який можна повісити, наприклад, на веранді будинку і який буде чутно не тільки господарям?Скажімо так – рішення «від виробника» не існує. Практично у будь-яких сучасних домофонах будь-який інтерфейс підключення виносного додаткового дзвінка відсутній. Але не потрібно впадати у відчай.

Попит народжує пропозицію і виробники додаткового обладнання для домофонів не могли залишити таку проблему без рішення. Навіть двох рішень. За великим рахунком – вони практично ідентичні функціонально, відмінність тільки в технічному втіленні. Отже, перше рішення від виробника, вже добре знайомого нам по такому корисному пристрою, як перехідник-налагоджувач «Гарант», що використовується для підключення індивідуальних домофонів до багатоабонентських домофоннів системи типу «Vizit», «Cyfral» або «Метаком».

Як Ви можете бачити з доданою схеми підключення – нічого складного в ньому немає. Даний блок сполучення підключається до проводів «Аудіо», «Загальний» і «Живлення», що з’єднує панель виклику і монітор домофона, і, по суті, є звичайним реле, що спрацьовують в момент натискання кнопки виклику на панелі домофона і здатним комутувати напругу 220В, використовується для живлення власне дверного дзвінка. Просто і ефективно.

Друге рішення має трохи більшу функціональність, але трохи менше акуратне виконання. Називається воно «Таймер дублювання виклику домофона» або просто ТДВМ.

Підключається абсолютно аналогічно першому представленому пристрою, однак має два невеликих відмінності: наявність повноцінного трьох контактного реле COM / NC / NO (про всяк випадок, може стати в нагоді) і налаштування резистора, за допомогою якого можна регулювати час спрацьовування реле (від 2 до 20 секунд). В іншому – практично все те ж саме.

Ось такі прості модулі можуть допомогти Вам вирішити проблему підключення додаткового «посиленого» дзвінка до Вашого домофону. Нічого складного в їх підключенні немає, з ним цілком може впоратися навіть непідготовлений користувач. А Ваш домофон з їх допомогою, раптово, може знайти новий «голос», який будете чути не тільки Ви з будь-якої точки будинку, але і сусіди 😊

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *