Огляд нової лінійки моніторів Qualvision для систем відеоспостереження Оставити відгук

При побудові потужної системи відеоспосетереження інженери, які займаються її проектуванням, завжди ретельно підбирають обладнання, що у подальшому має забезпечувати заявлені характеристики системи. В такому разі враховується все. Йде запекла боротьба за кожний мегапікслель роздільної здатності і кожний мегабіт пропускної здатності мережі, кожний ват потужності РОЕ маршрутизаторів. Прораховуються оптимальні кути огляду камер і довжина кабелів, підбирається найбільш підходящий за функціоналом відеореєстратор. Проте існує ще одна навід’ємна частина якісної системи відеоспостереження, про яку нерідко забувають. І саме їй будет присвячена сьогоднішня стаття.

Монітор як одна з найголовніших складових систем відеоспостереження

Камери, відеореєстратор, мережеве обладнання – це все необхідні компоненти, без яких відеоспостереження не функціонуватиме належним чином. При цьому важливо не тільки знімати те, що відбувається. Важливо зробити й так, щоб те, що знімають камери і записує відеореєстратор, можна було бачити з високою розподільною здатністю і у гарній якості. У невеликих домашніх системах, де користувачу не потрібно постійно слідкувати за тим, що відбувається, відтворення зображення часто забезпечується через мобільний застосунок або звичайний телевізор, підключений до реєстратора. Але коли система велика і необхідно забезпечити можливість безперервного перегляду інформації з камер (наприклад, якщо існує піст охорони і центр спостереження) – не обійтись без підключення професійного монітору, а й навіть і повноцінної відеостіни, яка складається із декількох моніторів.

Отже, виявляється, що підбір правильного і бездоганно відповідаючого задачам відеоспостереження монітору – доволі нетривіальна задача. І її вирішення за «залишковим принципом» шляхом підключення найпершого вибранного монітору, який досить часто лежить незатребуваним у кладовці, бо не підходить для інших задач, це, насправді, не найращий варіант. Адже лише професійний монітор відеомонітор, призначений для використання у системах відеоспостереження, зможе забезпечити високу якість зображення і надасть можливість оператору системи спокійно слідкувати за тими подіями, що відбуваються на об’єкті, протягом довготривалого періоду, не втрачаючи при цьому жодної деталі і не ризикуючи власним зором. От ми якраз і хотіли презентувати вам лінійку професійних моніторів для систем відеоспостереження від бренду Qualvision. Дещо несподівані продукти від добре зарекомендованого виробника домофонії, чи не так? Проте, незаважаючи на те, що це дебют компанії у даній сфері, монітори вийши доволі гідними. До того ж, у даних моніторів відеоспостереження є досить цікава деталь, яка… Але ж давайте про все це по порядку.

Критерії при виборі монітора для відеоспостереження

Діагнональ

Спочатку давайте разом розберемося, якими критеріями взагалі варто керуватися, вибираючи якісний монітор для відеоспостереження. На ринку їх і справді багато – і такі, і сякі, і великі, і малі, різного розміру і формату. Перш за все – звертаємо увагу на діагональ екрану і доступну розподільну здатність екрану. Монітори з великою діагоналлю і більш високою розподільною здатністю дозволяють нам виводими на монітор більшу кількість вікон камер, без необхідності примружуватись і намагатися відслідковувати дрібні деталі зображення. З іншої сторони – якщо у Вас, припустимо, всього чотири камери, чи є сенс купувати величезний монітор? З цієї точки зору лінійка моніторів Qualvision універсальна і здатна задовольнити найвищі очікування. Вона представлена 5 моделями з різними діагоналями екрану: 19, 20, 22, 32 і 50 дюймів. В принципі, їх можна розділити на 2 групи: бюджетну і преміальну. Бюджетна серія моніторів для систем відеоспостереження включають в себе моделі від 19 до 22 дюймів, які підтримують розподільну здатність до 2К. До преміальної групи входять старші моделі з діагоналлю 32 і 50 дюймів – вони підтримують розподільну здатність до 4К.

Матриця і її характеристики

Дуже важливим фактором при виборі монітору є наявність у нього якісної матриці екрану. Всі монітори Qualvision бюджетної серії оснащені TFT LCD матрицями. Монітор з діагоналлю 32 дюйми має TFT LED матрицю, а от 50 дюймовий монітор набув цілу IPS (DID) матрицю. Виробник у матриць моніторів для камер відеоспосереження один – Philips. Якщо ці трьохбуквенні скорочення ні про що Вам не говорять – ми спробуємо трохи відкрити для Вас цю таємницю. Насправді всі ці технології представляють собою одне й те саме. LCD ((Liquid Crystal Display) – це дисплей на рідких кристалах або просто РК, а LED (Light Emitting Diode) – один із видів його підсвітки (світодіодний). Тобто монітор может бути одночасно і LCD, і LED. LED-підсвітка, на відміну від застарілої люмінесцентної (CCFL), забезпечує рівномірний розподіл світла  по поверхні екрану і більш високий рівень яскравості. До того ж, вона споживає менше енергії і довше слугує. Що стосується (Thin Film Transistor) –  це ЖК-дисплей з активною матрицею, різновид LCD. Активна матриця моніторів для відеореєстраторів відеоспостереження – це система управління передачею кольорів дисплею, де кожний піксель регулюється власною групою тонкоплівочних мікротранзисторів. На відміну від пасивної матриці, де віддінок пікселів регулюється лінійно (за рядками і стовпцями), активна у 5-6 разів швидше реагує на зміну картинки, має більш високу яскравість, контрастність і кути огляду, а також споживає менше енергії.

IPS (In Plane Switching) – це наступний етап у розвитку технологій активних матриць екранів моніторів відеоспостереження, який дозволив усунути основні недоліки різніх різновидів TFT дисплеїв, таких як TN ((Twisted Nematic), що вирізнялись не дуже якісною передачою кольору, недостатньою яскравістю і контрастністю і дуже обмеженими кутами огляду. Зміна розташування кристалів і точок подачі напруги на ячейку призвело до того, що чорний колір став дійсно чорним, а при погляді на екран збоку кольори лишаються такими ж, як і при погляді зпереду. Крім того, в екранах IPS помітно покращилась передача кольору і збільшилась загальна яскравість і контрастність.

Кут огляду і співвідношення сторін

А от наступні нюаси, на які важливо звертати увагу при виборі професійного монітору для системи відеоспостереження, не завжди відомі навіть досвідченим спеціалістам. Перший – це наявність у монітора, який оцінюється, великих кутів огляду. Здавалося б, яке це має значення, адже оператор частіше за все сидит перед монітором. Проте контрольний піст великої системи відеоспостереження зрідка оснащений одним монітором. Зазвичай перед оператором встановлюється три і больше моніторів, і ось у цьому випадку кут огляду починає відігравати важливу роль, оскільки далеко не всі монітори можна поставити півколом біля оператора і так, щоб погляд останнього падав на будь-який монітор під кутом 90 градусів. З цієї точки зору монітори Qualvision сповна відповідають вимогам, які висуваються до професіних моніторів, призначених для систем відеоспостереження. Незаважаючи на конструктивні відмінності, пов’язані з використанням матриць різних типів, кут огляду у всіх моделей моніторів Qualvision складає 160-170 градусів. І це відмінний результат. Другий нюанс – це співвідношення сторін монітору. Існує достатньо велика кількість можливих варіантів. Співвідношення довжини і висоти монітору може складати 16: 9, 4: 3 або 5:4. Здавалось би, яка різниця? Використовуйте таке співвідношення, яке Вас найбільше влаштовує або до якого Ви звикли. Але й тут криється заковика. Справа у тім, що об’єктиви камер також мають конкретне свіввідношення ширини і довжини картинки, яке зберігається практично для будь-яких розподільних здатностей, за виключенням декількох. Відповідно, для того щоб відобразити картинку, яка одержується з камери, без деформації і спотворень, монітор повинен мати таке ж співвідношення сторін. І це співвідношення складає 16:9. Саме таке співвідношення сторін характерне для професійних моніторів для систем відеоспостереження. І, мабуть, для Вас не стане несподіванкою, що саме таке співвідношення сторін у всієї лінійки моніторів Qualvision, незалежно від розмірів.

Особливості бюджетних і преміум моніторів Qualvision

Застосування бюджетних моніторів

Бюджетна група моніторів Qualvision з самого початку розрахована на роботу у складі робочого місця оператора системи відеоспостереження. Вони мають корпус із мійного вогнетривкого пластику  і у комплект поставки включена спеціальна основа для установки на столі. Екрани цих моделей мають час відгуку 5 ms, коефіцієнт контрастності 3000:1, 19 і 20 дюймові моделі мають яскравість екрану у 300 кенделів/м2, модель з діагоналлю 22 дюйми – 450 кенделів/м2. У всіх моделей є інтегровані стереодинаміки. Набір входів і виходів моніторів зазвичай стандартний: HDMI, VGA, RCA, аудіовихід, аудіовхід. Цікавою особливістю є можливість живлення моніторів цієї групи від стандартних 12 вольт, що може спростити організацію резервного живлення.

Застосування моніторів преміум сегменту

Старші моделі лінійки моніторів Qualvision з діагоналями 32 і 50 дюймів більш оснащені порівняно с попередніми моделями. Їх призначення – працювати у якості основних компонентів моніторів системи відеоспостереження або ж у складі відеостін. Для цього вони маєть декілька специфічних конструктивних особливостей. По-перше, у них міцний металевий корпус і стандартні посадкові місця під кронштейн VESA. Це дозволяє вішати їх на настанні кріплення. По-друге, вони мають спеціальний дизайн з тонкою рамкою, що спрощує сприйняття зображення, коли монітор є складовою частиною відеостіни. По-третє, комплект кожного монітору включає інфрачервоний пульт дистанційного управління, який дозволяє міняти налаштування монітору без необхідності натискати кнопки безпосередньо на панелі управління. Це актуально, коли монітор висить на стіні серед ще декількох аналогічних, і доступу лдо кнопок немає.

Моделі 32 і 50 дюймів мають підвищену, у порівняні з більш ранніми аналогами, яскравість у в 500 кенделів/м2 і контрастність – 5000:1, що й не дивно, адже вони розраховані на перегляд зображення з великої відстані. Набір інтерфейсів у них також широкий – передбачені HDMI, VGA, USB, DVI, AV, RS232. Є й інтегровані стереодинаміки.

Ви ж, напевно, чекаєте, коли ми розкажемо про особливу деталь, яку лиш трохи згадали на початку статті? Отже, вона полягає у тому, що монітори Qualvision з діагоналями 32 і 50 дюймів розраховані, як ми вже зазначали, у тому числі і на експлуатацію у складі відеостіни. І що з цього, скажете Ви, адже відеостіну можна зібрати практично із будь-яких моніторів! Достатньо лише взяти контролер відеостіни і підключити їх до нього. Прте особливість моніторів Qualvision полягає у тому, що для того, щоб зібрати відеостіну на їх основі, контролер не потрібний. Монітори і без того вже оснащені необхідними функціями.

Як створити відео стіну

Вам достатньо взяти розподільник HDMI сигналу на необхідну кількість моніторів, подключити монітори до нього, присвоїти кожному через його власне екранне меню положення у матриці відеостіни і з’єднати їх через інтерфейс RS232. І що ми маємо? Монітори самостійно розподілять між собою поступаючий відеосигнал і виведуть його на всю відеостіну. Максимальний розмір відеостіни може складати 15 на 15 моніторів, що, при використанні моніторів на 50 дюймів, дасть екран з діагоналлю 750 дюймів або 19 метрів! З’єднання через RS232 дозволить управляти одразу усіма моніторами за допомогою одного пульта дистанційного управління. Це дуже просте і зручне рішення, яке не вимагає складних налаштувань і дозволяє вибудувати із настінниї моніторів відеоспостереження професійну відеостіну без додаткових затрат часу і грошей.

Дивіться відеоогляд моніторів Qualvision для систем відеоспостереження на нашому YouTube-каналі!

Ось такі цікаві монітори ми Вам сьогодні презентували. Незважаючи на те, що вони є першими кроками для Qualvision у сфері периферії для відеоспостереження, характеристики таких пристроїв і їхня вартість сповна дозволяютьїм успішно конкурувати з аналогічною технікою всесвітньо відомих виробників. А враховуючи можливість побудови відеостіни на їхній базі без необхідності придбання дороговартісного контролера, можуть зайняти нішу моніторів для центрів відеоспостереження у проєктах з обмеженим бюджетом. Зверніть на них увагу – вони цього варті! А ми й надалі продовжимо знайомити Вас із цікавими новинками у сфері систем безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *