СКУД на базі аналогового домофону – 3 рішення від Qualvision Оставити відгук

Достатньо часто під час встановлення домофону на вхідні двері одночасно виникає необхідність також встановити на неї хоча б найпростішу СКУД (систему контроля і управління доступом). Найчастіше це стосується невеликих офісів. Це робиться для того, щоб «свої» люди, що мають карту доступу або які знають цифровий пароль, проходили у двері без необхідності дзвонити у цей домофон. А от сторонні, що прийшли «з вулиці», обов’язково були зобов’язані подзвонити і оголосити про свій прихід. Таке рішення зменшує навантаження на секретаря, у якого зазвичай встановлений монітор домофону, і скорочує час очікування відкриття дверей для співробітників, що вийшли з офісу на пару хвилин для того, щоб покурити або піти до найближчого магазину. У більшості IP домофонів ця задача вирішується достатньо просто – СКУД на базі карток доступу стандартів EM-Marine або Mifare вже заздалегідь інтегрована у визивні панелі, вони мають вбудований зчитувач карток та інтерфейс, що надає змогу управляти цими картами. А що робити користувачам аналогових домофонів? В їхніх випадках ця задача так просто не вирішується, доводиться встановлювати окремий контролер СКУД і підключати його до електрозамка паралельно з домофоном. І, в принципі, нічого страшного у подібному рішенні немає, окрім того, що двері до офісу починають стрімко оснащатися «гаджетами» найрізноманітнішого призначення, особливо у тому випадку, коли двері одні, а офісів декілька і кожний бажає встановити власну визивну панель для домофону. Ви втрачаєте естетичний зовнішній вигляд вхідних дверей, до того ж, ці пристрої нечасто мають подібний дизайн і навіть віддалено не витримані у одному стилі. Як результат, маємо хаос та плутанину, у результаті яких може скластися думка, що компанія, що знаходиться за дверима, є несерйозною, і це негативно вплине на її імідж. Адже театр починається з вішалки. Такий розвиток подій є неприпустимим для будь-якого підприємця. Вирішенням проблеми міг би стати пристрій, що поєднує в собі декілька функцій, тобто аналоговий домофон з інтегрованою СКУД, що могло би рішенням у IP-домофонії. Нажаль, донедавна таких рішень було лише декілька, та вони були, м’яко кажучи, не зовсім вдалими. При одне із них ми вже вам якось розказували. Але сьогодні хотіли б познайомити Вас із трьома продуктами від компанії Qualvision, кожне із яких дасть змогу вирішити поставлену задачу із забезпечення інтегрованого в аналогову домофонію контроля доступу, до того ж кожне із цих рішень можна буде застосувати для окремого сегменту і воно не буде схожим на решту. Чи ви зацікавились? Якщо так, тоді читайте далі. Буде цікаво!

Отже, нам з Вами необхідно організувати контроль доступу за допомогою аналогового домофону. Як ми вже вияснили – компанія Qualvision пропонує цілих три рішення на такі випадки. Кожне з них має свої переваги й недоліки. Давайте детально розглянемо їх.

Перший варіант рішення найкращим чином підходить для випадків, коли за Вашими вхідними дверима знаходиться всього один офіс і Вам необхідна супер-захищена система – домофон використовується для спілкування з відвідувачами, а співробітники протягом робочого дня можуть швидко пройти через двері, ввівши перед цим цифровий код на панелі. При цьому ви бажаєте, щоб все виглядало гарно і стильно. В даному випадку Вам найкращим чином підходить визивна панель QV-ODS466BX від Qualvision. Окрім власної основної функції – слугувати визивною панеллю домофону, з яким вона, до речі, справляється на відмінно, завдяки відмінним характеристикам камери, вона має інтегрований автономний контролер доступу та цифрову клавіатуру, за допомогою яких здатна впевнено може бути на сторожі дверей, на які встановлена.

Якщо розглядати технічні характеристики визивної панелі QV-ODS466BX, вони є наближеними до класичної і улюбленої серед користувачів визивної панелі від Qualvision – QV-ODS235SX. В принципі, це і є вона, але в дещо іншому корпусі і з розширеним функціоналом. Корпус, до речі, що виконаний із сплаву алюмінію, є міцним і досить непогано виглядає. Також можна побачити кропітку роботи дизайнерів. До того ж, він має захист від пилу та вологи рівня IP54. Окрім стандартної для визивної панелі камери з розширенням 2 Мп, горизонтальним кутом огляду у 130 градусів та інфрачервоним підсвіченням на лицьовій стороні QV-ODS466BX також розміщена надійна механічна (а це важливо) цифрова клавіатура із підсвічування клавіш, що використовується для введення коду доступу і програмування контролера, а також прямокутна кнопка виклику абоненту, яка підсвічується. Незважаючи на велику кількість елементів для керування, визивна панель не викликає враження громіздкої та виглядає досить витончено. З приємних додаткових функцій – наявність автоматичного IR-CUT фільтру, можливість переключення камери з режиму AHD в CVBS (дозволяє використовувати дану визивну панель навіть зі старими моделями домофонів), реле управління електрозамком, що налаштовується. Програмування коду доступу, який відкриває замок, і параметрів роботи контролеру доступу здійснюється шляхом введення з клавіатури нескладних цифрових команд. Якщо Ви вже мали справу з автономними контролерами доступу з клавіатурами – тут все те ж саме. Код доступу може бути комбінацією від 3 до 7 цифр. Цікавою особливістю даного пристрою є можливість встановити сім «тимчасових» паролів – паролів, які дійсні лише для одного відкриття замка та після використання видаляються з пам’яті пристрою. Тобто це, по суті, одноразові паролі для гостей. На жаль, у такому хорошому пристрої не обійшлося й без недоліків. Нашим великим розчаруваннями стало те, шо у ньому відсутній зчитувач карток і, відповідно, він може здійснювати аутентифікацію користувача лише за цифровим паролем. Це непогано, проте хотілось би більшого. Тим не менш, виробник пообіцяв нам подумати над розширенням функціональності даної визивної панелі за допомогою додавання зчитувача карток та функціоналу роботи з ними – будемо із нетерпінням чекати оновлення лінійки, оскільки по іншим характеристикам у нас немає жодних зауважень.

Якщо за Вашими дверима знаходиться декілька різніх офісів, а Вам вкрай необхідна можливість проводити аутентифікацію користувачів за допомогою карток – Вам допоможе інше рішення від Qualvision, чотирьохабонентська визивна панель з автономним контролером доступу і зчитувачем ключів RFID QV-ODS458SX-4.

На відміну від попередньої моделі – дана визивна панель розрахована на підключення до чотирьох незалежних абонентів і може проводити аутентифікацію користувачів за допомогою ключів формату EM-Marin. Модель QV-ODS458SX-4 також має корпус із алюмінієвого сплаву та рівень захисту IP54. Вона є дещо більшою, ніж QV-ODS466BX, що пов’язано з необхідністю розміщення великої кількості інтерфейсів підключення абонентських пристроїв. На лицьовій стороні панелі розміщена камера з розширенням 2 Мп, оснащена інфрачервоною підсвіткою і автоматичним IR-CUT фільтром. Кут її горизонтального огляду складає всі ті ж 130 градусів, як і у попередньої моделі. До того ж, на лицьовій стороні розміщені 4 кнопки виклику абонентів і спеціальна панель з підсвіченням, на якій можуть знаходитись номери квартир або назви організацій. Виглядає QV-ODS458SX-4 більш утилітарно, ніж QV-ODS466BX, проте теж досить стильно. Дана панель також має можливість переключення камери з режиму AHD у CVBS і реле для управління електрозамком, що налаштовується. Програмування ключів доступу здійснюється за допомогою майстер-ключа, що реєструється під час першого запуску пристрою. Насправді процедура дуже нагадує аналогічну, що є на всіх звичних контролерах доступу типу Matrix-II или Z-5R, тобто вона найпростіша і найшвидша. До комплекту поставки визивної панелі входить одразу 5 ключів, і загалом їх може бути у пам’яті пристрою до 40 штук. Якщо кількість здається Вам невеликою – не забувайте, що мова йде про 40 УНІКАЛЬНИХ ключів, а у випадку з EM-Marin ключі можна достатньо легко дублювати, збільшуючи їхню кількість без меж.

Два попередніх рішення з організації контроля доступу можна цілком безпроблемно реалізувати навіть у тому випадку, якщо у Вас вже становлена аналогова домофонна система – просто шляхом заміни Вашої старої визивної панелі на варіанти, які запропоновані. Проте якщо Ви ще не маєте встановленого домофону і лише плануєте його встановлення, можливо Вам слід звернути увагу на третє рішення. Воно кардинально відрізняється від двох попередніх у першу чергу тим, що засноване на використанні можливостей самого домофону, а не визивної панелі. Таке рішення від Qualvision є, мабуть, технологічно просунутим і поки що не має аналогів на ринку. Ми вже розказали Вам про новий флагман лінійки аналогової домофонії від Qualvision – модель QV-IDS4770AI.

Детальніше з його можливостями Ви можете ознайомитися, подивившись огляд за посиланням. Їх дуже багато – пристрій не даремно став новим лідером у домофонії від Qualvision. Проте у межах даного огляду нас цікавить лише одна його функція, що надає можливість організувати цілком цікаву СКУД на його базі, до того ж, без будь-яких додаткових витрат. Ця функція – функція створення ключів для відкриття замка у вигляді QR коду. Як же це працює? У додатку на смартфоні Ви створюєте спеціальний QR код, якому можете задати строк дії або обмежену кількість використань. Потім Ви лише відправляєте його людині, якій бажаєте надати доступ до того місця, де встановлений домофон. Відтепер достатньо підійти до визивної панелі домофону, подзвонити в неї, а потім показати даний QR код у камеру визивної панелі. Якщо кількість використань не вичерпана і часовий діапазон відповідає заданому під час генерації QR коду, домофон відкриє Вашому гостю двері самостійно, без Вашого втручання. Основна перевага даного рішення – простота управління ключами. Всі операції здійснюються у додатку на смартфоні, без необхідності взагалі наближатися до місця фізичного місцезнаходження пристрою. Дуже зручно. Більш того, один домофон може контролювати декілька різних дверей, розділяючи доступ між ними, тобто один QR-код може відкривати одні двері, але не відкривати інші. Це надає системі додаткової гнучкості і зручність у використанні.

Ось такими, достатньо простими і не дуже витратними способами Ви можете перетворити свій звичайний і звичний аналоговий домофон нехай не у дуже просунуту, але захищену систему контролю доступу, яке здатна організувати для Ваших співробітників зручний і швидкий спосіб потрапляння до офісу, при цьому обмеживши доступ сторонніх осіб. І при цьому – без особливих додаткових витрат, що у наші часи є важливим. До того ж, за будь-якого із запропонованих способів зберігається естетичний вигляд Ваших вхідних дверей. Залишиться лише віддячити компанії Qualvision за різноманіття наданий можливостей і з нетерпінням очікувати на нові технічні рішення із новими і розширеними функціями. А ми намагатимемося тримати Вас у курсі новинок від такого перспективного виробника. Адже ж хто, як не ми?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *